3. Милан обърна „слоновете” за едно полувреме (видео)

Милан обърна „слоновете” за едно полувреме (видео)

Малкия Фараон блести с два гола, реферът гони двама при 3:1 за "росонерите" в Сицилия

Милан продължава да подобрява представянето си след слабия старт на сезона и в петък вечер постигна трета поредна победа, печелейки визитата си на Катания с 3:1 в първия мач от 15-ия кръг на Серия „А”.

Мачът започна с териториално преимущество на гостите и в петата минута Андухар трябваше да се намеси решително, за да спаси хубав удар на Боатенг.

Шест минути по-късно обаче сицилианците изненадаха своя опонент. В 11-ата Франческо Лоди центрира от корнер, а Никола Легроталие надскочи Ачерби и заби топката в мрежата на „росонерите” – 1:0.

След попадението си домакините се прибраха в защита, а темпото на игра спадна. До почивката не се виждаше как Милан ще стигне до обрата, но гостите все пак успяха да го сторят със силна игра през втората част.

„Слоновете” пък останаха с един по-малко почти веднага след паузата, понеже в 48-та минута Бариентос изрита Ночерино и съдията го изгони с втори жълт картон.

Само две минути след това топката бе центрирана в пеналта на домакините, където Робиньо отклони към Ел Шаарави и египтянинът изравни резултата, макар повторенията да показаха, че Малкия Фараон се е намирал в положение на засада.

Три минути по-късно Кевин-Принс Боатенг изведе Милан напред с първия си гол от началото на сезона, а в 62-ата минута гостите претендираха за дузпа, но реферът Даниеле Орсато не уважи претенциите им.

В 78-ата минута Шаарави можеше да вкара за втори път, но ударът му срещна гредата, а в 90-ата директен червен картон получи Кевин Принс Боатенг за нарушение срещу Лоди.

Впоследствие реферът даде 5-минутно продължение, а в първата от тях Констант намери Ел Шаарави и той с параболичен удар оформи крайното 3:1. След този успех Милан събра 21 точки и изпревари с две своя опонент в таблицата с класирането.