3. Милан игра 80 минути с човек повече, но се измъчи срещу Болоня (ВИДЕО)

Милан игра 80 минути с човек повече, но се измъчи срещу Болоня (ВИДЕО)

Бака вкара победния гол за 1:0 от дузпа, гол на домакините в самия край бе отменен

Милан игра над 80 минути с човек повече, но имаше нужда от дузпа, реализирана от Карлос Бака, за да победи Болоня с 1:0 като гост в предпоследния 37-и мач на Серия А.

Още в началото Романьоли рискуваше да направи дузпа с дърпане на фланелката на Флокари, но съдията не реагира. В 6-ата минута Амаду Диавара се спречка с Маури и двамата получиха жълти картони. В 12-ата Диавара закъсня с влизане към Монтоливо и беше изгонен с втори жълт картон.

С човек повече Милан владееше топката, но без да създава опасности. 5 минути преди почивката Луис Адриано беше повален от Жуниор да Коста и „росонерите” получиха дузпа. Карлос Бака я вкара през пръстите на вратаря за 1:0.

Андреа Бертолачи влезе на смяна и получи жълт картон за симулация само минута по-късно след почивката.

Дори с 10 души Болоня успя да натисне и в 89-ата минута Адам Масина прати в мрежата. Играчите на домакините се радваха и едва след няколко секунди разбраха, че има вдигнат флаг за засада. Решението на страничния рефер беше правилно, но дойде със закъснение, а Милан все пак отмъкна трите точки.

Милан вече е седми с 57 точки и изпревари Сасуоло (55) в битката за място в Лига Европа.