3. Мертенс спаси Наполи от нов провал в Италия (ВИДЕО)

Мертенс спаси Наполи от нов провал в Италия (ВИДЕО)

Тимът на Карло Анчелоти изостава на 9 точки от лидера Ювентус

Наполи спечели с 3:2 домакинството си на Болоня от 19-ия кръг на Серия "А". Два гола за домакините вкара Аркадиуш Милик, един добави Дрийс Мертенс. Федерико Сантандер и Данило се разписаха за гостите.

Тимът на Карло Анчелоти, който в миналия кръг загуби от Интер с 0:1, е втори в класирането на 9 точки зад лидера Ювентус. "Бианконерите" имат 53, докато Наполи е с 44.

Съставът на Филипо Индзаги изигра може би най-добрия си мач за сезона и заслужаваше да измъкне поне точка, но записа десета загуба през тази кампания. Тимът остана на 17-то място с 13 точки, на три под чертата.

Две от големите звезди на неаполитанците - Лоренсо Инсиние и Калиду Кулибали, не взеха участие в двубоя, тъй като изтърпяваха наказания.

Наполи откри резултата при първия си точен изстрел във вратата на Болоня. Вкара го Аркадиуш Милик, който беше оставен непокрит в наказателното поле на гостите и простреля вратаря. Домакините имаха претенции, че секунди по-рано негов съотборник е играл с ръка, но след намесата на системата ВАР, реферът прецени, че нарушение няма и голът беше зачетен.

Болоня изравни в 37-ата минута. Разписа се Федерико Сантандер, който засече с глава центриране на Паласио от фаул.

В 51-ата минута Наполи отново поведе. Кевин Малкюи намери Милик в наказателното поле, който успя да засече топката с глава за 2:1.

Това не отказа гостите и 10 минути преди края Данило успя да си спечели достатъчно пространство в наказателното поле, за да засече топката с глава за ново равенство.

Отборът на Карло Анчелоти показа характер и в 88-ата минута Дрис Мертенс овладя с чудесно първо докосване пас на границата на пеналтерията и прати топката в долния ляв ъгъл - 3:2.

Италия удържа Белгия, след като поведе с 2:0 (ВИДЕО)