3. „Летящите магарета” ритнаха и Сиена – 2:0

„Летящите магарета” ритнаха и Сиена – 2:0

Отборът на Киево продължава с добрите си игри, след като успя да победи тима на Сиена с 2:0 и в последните единадесет двубоя има само една загуба. Срещата се игра на стадион „Артемио Франки” пред около 9000 зрители и бе от програмата на 32-ия кръг на Серия „А”. Като цяло гостите стояха по-добре на терена и заслужено спечелиха двубоя, с което на практика си осигуриха оставането в италианския елит.

Срещата започна нервно, като играчите на двата тима извършваха множество нарушения в центъра на терена. Така дойде 22-ата минута, когато Пинци от Киево центрира към Пелисиер и последния с хубав удар с левия крак откри резултата – 1:0. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и почивката дойде при това цифрово изражение за нещастие на феновете на Сиена.

През втората част домакините се опитаха да реагират, но Пелисиер попари надеждите им за обрат в 48-ата минута. Тогава „летящите магарета” направиха хубава контраатака, като Ригони намери Пелисиер и вторият прати за втори път топката в мрежата на Елефтеропулос. До края на срещата Сиена се опита да реагира, но тимът на Киево играеше добре в отбрана и не позволи на домакините да отбележат дори гол.

След тази победа Киево остана на 16-а позиция, но вече има в актива си 34 точки и на цели осем от зоната на изпадащите. Домакините от Сиена се смъкнаха на 15-о място, като имат спечелени 37 точки.