3. Лече пред изпадане след 1:1 срещу Наполи

Лече пред изпадане след 1:1 срещу Наполи

Отборът на Лече се намира в много тежко положение само три кръга преди края на италианската Серия "А". Лече направи домакинско равенство срещу Наполи - 1:1 в двубой от 35-ия кръг на Калчото.

Домакините имаха идеален шанс да постигнат победа в този двубой и да се измъкнат от зоната на изпадащите, но това не стана. Лече започна вихрено двубоя и можеше да открие резултата още във 2-ата минута чрез Занчета. Последният обаче не уцели вратата след многоходова комбинация. Само три минути по-късно отново Занчета бе на стрелкова позиция, но ударът му и този път не бе працизен. Отборът на Лече продължи с домакинския си натиск и се стигна до 10-ата минута, когато Мунари бе на 5 метра от вратаря, но ударът му мина в страни от вратата на гостите. В следващите няколко минути Пападопулос и Еспозито отново пропуснаха интересни положения за Лече.

Първото опасно положение за Наполи бе във 22-ата минута, когато Луиджи Витале изпробва далечен удар с който обаче не затрудни старжа на домакините Франческо Бенуси. В 33-ата минута гостите изненадващо откриха резултата, след като Датоло намери Пия в наказателното поле на Лече и последният със силен удар изведе Наполи напред в резултата. Гостите изравниха в 44-ата минута от дузпа чрез Занчета, но техните сили не стигнаха за нищо повече от равенство.

След този мач, Наполи е на 13-ото място в класирането с 43 точки, докато Лече е на 19-та позиция с 29 точки.

Фонсека: Още сме далече от този Милан, който искам да виждам