3. Лече измъкна ценни три точки срещу Катания - 2:1 на "Виа Дел Маре"

Лече измъкна ценни три точки срещу Катания - 2:1 на "Виа Дел Маре"

Отборът на Лече спечели домакинския си двубой от 33-я кръг на италианската Серия „А” с 2:1 срещу Катания. Головете за домакините паднаха през първото полувреме, като за Лече точни бяха Джани Мунари в 10-ата минута и Симоне Тирибоки в 25-ата. Влезлият като резерва полузащитник Хорхе Мартинес при едва втората си поява през сезона отбеляза гола на надеждата за Катания една минута след подновяване на играта

Отборът на Лече спечели домакинския си двубой от 33-я кръг на италианската Серия „А” с 2:1 срещу Катания. Головете за домакините паднаха през първото полувреме, като за Лече точни бяха Джани Мунари в 10-ата минута и Симоне Тирибоки в 25-ата. Напдателят Хорхе Мартинес се разписа за вотрия гол, при добавка след удар на Фабио Счака при едва втората си поява през сезона.

Първият гол за домакините падна след втори пореден ъглов удар. Мунари опита късмета си и при първото изпълнение на Алберто Джулиато. Неразчетено изчистената топка доведе до нов корнер. Този път зад топката застана Андреа Дзанкета благодарение, на който левият бранител не допусна повторна грешка.

След като Езекиел Карбони изпрати топката далеч над вратата на Лече, домакините наказаха несериозното отношение на гостите с още един гол. В следващата атака Тирибоки простреля Томаш Кошицки за 2:0. Хорхе Мартинес даде надежда на съотборниците си в 46-ата минута. Фабио Счака разтърси гредата на Лече, но уругвайският нападател прояви съобразителност и не сгреши при добавката.

Гостите натиснаха съперника си, но надеждите им да си тръгнат поне с точка от „Виа Дел Маре” бе попарена от рефера Джервасони, който изгони за втори жълт картон Фабио Счака.

В крайна сметка Лече счупи злощастната си серия от три поредни загуби, но въпреки трите точки те все още се намират на предпоследното място в Италия с актив от 27 т.

Катания задържа 13-ата си позиция с временен сбор от 40 т след срещите от 33-я кръг.