3. Лацио удари новака Специя като гост и се доближи само на точка от втория Интер

Лацио удари новака Специя като гост и се доближи само на точка от втория Интер

"Римските орли" стигнаха до успех с 1:2, отмениха и им гол

Лацио постигна победа с 2:1 при гостуването си на Специя на стадион "Дино Манузи" в среща от 10-ия кръг на Серия "А".

След този мач "римските орли" са 7-и в класирането с актив от 17 точки, но тимът е само на точка от втория в таблицата Интер. Новакът в елита от своя страна е на 15-ата позиция с 10 точки в своя актив.

Българският нападател на домакините Андрей Гълъбинов не бе в групата на Специя, тъй като все още лекува травма.

Имобиле даде аванс на гостите с дежурния си гол за сезона още в 15-ата минута, след като бе изведен много хитро от Милинкович-Савич и навлезе в наказателното поле, а след това не сгреши сам срещу вратаря и прокара топката между краката му.

С прекрасен гол от фаул пък Милинкович-Савич удвои в 33-ата минута.

Все пак домакините стигнаха до почетно попадение чрез Нзола в 64-ата минута. Той отправи прекрасен удар, който влезе в сглобката и се получи доста красив гол.

В продължението след края на редовното време Перейра отбеляза за Лацио, но след намесата на VAR голът бе отменен заради засада.