3. Лацио отстрани неузнаваемия Борусия М'Гладбах след 2:0 (ВИДЕО)

Лацио отстрани неузнаваемия Борусия М'Гладбах след 2:0 (ВИДЕО)

Кандрева и Гонзалес бяха точни в много слаб мач за немците, Лацио играе с Щутгарт в осминафиналите

Лацио надигра неузнаваемо слабия Борусия М’Гладбах с 2:0 в реванша от 1/16-финалите на Лига Европа и продължава напред в турнира.
Кандрева и Гонзалес вкараха за „орлите” в Рим след драматичното 3:3 в първия мач в Германия. Така Лацио спечели с общ резултат 5:3. На осминафиналите Лацио ще играе с Щутгарт, който отстрани Генк.

Андре Диас бе наказан за Лацио, а плеймейкърът Ернанес пак играеше с предпазна маска на лицето.

„Орлите” буквално получиха подарък за първия гол в 9-ата минута. Защитникът на Борусия Алваро Домингес направи ужасен опит да си спре топката, Кандрева му открадна и спокойно пусна покрай вратаря Тер Щеген за 1:0.

Много силен шут на Лулич бе избит в корнер с мъка, а Херман стреля в аут при една от малкото атаки на гостите, които носеха някаква заплаха. Тер Щеген също сбърка един пас под натиска на Лулич, ала това не се оказа фатално.

Вратарят обаче не се намеси убедително при нова опасност и Лацио удвои своя аванс. Щефан Раду стреля мощно, Тер Щеген изби на пътя на Алваро Гонзалес и аржентинецът отблизо се разписа – 2:0 след 33 минути.

Ернанес бе близо до нов гол, а Амин Юнес влезе като резерва и малко раздвижи играта на гостите.

След почивката Маркети направи първо спасяване чак в 67-ата минута.

Юнес проби и стигна очи в очи с Маркети, но опита симулация и съдията го наказа със заслужен жълт картон.

Де Йонг можеше да намали, но Маркети спаси силен негов шут.

До края Лацио не срещна проблеми и спечели с 2:0. Срещите с Щутгарт са на 7 и 14 март.