3. Лацио обърна Катания на "Олимпико" (ВИДЕО)

Лацио обърна Катания на "Олимпико" (ВИДЕО)

Фиорентина отстъпи с 1:2 като гост на Каляри

Отборът на Лацио се наложи с 2:1 като домакин на Катания в среща от 30-ия кръг на италианската Серия А. Мачът се игра на „Олимпико” в Рим, а и трите попадения паднаха през второто полувреме.

Домакините имаха няколко добри възможности за отбелязване на гол през първата част, но пропуски за Лацио направиха Антонио Кандрева и Лорик Кана. Катания пък успя да излезе с гол напред в 50-ата минута, когато Мариано Иско се разписа с хубав удар с левия крак.

Лацио се опита да се върне в мача, а равенството бе възстановено в 79-ата минута, когато Никола Легроталие си отбеляза автогол. Само минута по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Джузепе Белусчи срещу Едерсон в наказателното поле. Зад топката застана Антонио Кандрева и с точно изпълнение в долния ляв ъгъл направи резултата 2:1 в полза на Лацио.

До края на мача не се стигна до нови попадения и по този начин домакините грабнаха победата в срещата. Лацио е на 5-ата позиция с 50 точки, като изостава с 4 от третия Милан, който има и мач по-малко. Катания е на 8-ото място с 45 точки.

В друг мач от кръга Каляри надви Фиорентина с 2:1. Двубоят се игра на стадион „Ис Аренас”, а домакините откриха резултата в 11-ата минута с попадение на Маурисио Пиния. Отново той покачи на 2:0 в 39-ата, когато реализира отсъдената в полза на отбора му дузпа. Единственото попадение за Фиорентина отбеляза Хуан Куадрадо в 73-ата минута.

Фиорентина се намира на 4-ото място и има 51 точки. Каляри е 11-ти с 38.