3. Лацио не успя да намери път към вратата на Фиорентина

Лацио не успя да намери път към вратата на Фиорентина

Лацио изпусна да победата над Фиорентина. Двата състава завършиха 0:0 в мач от 7-ия кръг на Серия „А”, като домакините трябва да съжаляват повече за този резултат.

Фиорентина владееше повече топката през първото полувреме, но Лацио имаше повечето възможности. След почивката римските орли натиснаха още повече, но така и не успяха да намерят път към вратата, пазена от Нето.

За първи път през сезона Фиорентина пък не вкарва гол.

Двубоят представляваше своеобразна битка за европейските места и двата отбора изглеждаха свежи след драматичните гостувания в четвъртък. „Бианкочелестите” завършиха 3:3 в Трабзон и за първи път Фелипе Андерсон и Брайър Переа бяха използвани като титуляри в Серия „А”, докато Мирослав Клозе, Абдулай Конко, Джузепе Биава, Стефан Раду, Бруно Перейриня и наказания Стефано Маури отсъстваха. „Виолетовите” победиха с 2:1 Днепър и приветстваха завръщането на Джузепе Роси от мускулен проблем, макар че Марио Гомес и Анте Ребич все още липсваха.

Джузепе Роси - Пепито имаше повод да празнува, тъй като преди първия съдийски сигнал получи повиквателна за Италия след двугодишна пауза.

Лацио носеше специални фланелки и черни чорапи, възпоменаващи голмайстора за всички времена на Серия „А” Силвио Пиола. На 29 септември се навършиха 100 години от неговото рождение.

Фиорентина държеше топката в началните минути, но Брайън Переа отне от Давид Писаро и излъга Стефан Савич преди да стреля на сантиметри от далечната греда.

Шут на Ернанес от свободен удар пък облиза гредата.

До почивката Сиани стреля над вратата след корнер, а Ернанес шутира остро встрани от целта след прекрасен футбол с по едно докосване между Кандрева, Андерсон и Переа.

През второто полувреме, когато темпото значително спадна, Лацио продължи да не намира път към мрежата. Удар на Флокари от малък ъгъл беше блокиран, а Кандрева шутира по диагонала в аут.

В 81-ата минута тупалка на Кандрева достигна горния ъгъл, но от външната страна на мрежата.

Така двата отбора взеха по една точка, но промени в класирането не настъпиха. Фиорентина, който вече има 12 точки, остава на 6-ото място, с една пред седмия Лацио.