2. - Италия
  3. Лацио на полуфинал за "Копа Италия" след 3:1 над Торино

Лацио на полуфинал за "Копа Италия" след 3:1 над Торино

Възпитаниците на Делио Роси победиха Торино с 3:1 на "Олимпико" и ще се изправят в следващата фаза срещу победителя от сблъсъка Ювентус – Наполи.

Лацио се класира за ½-финалната фаза на турнира за Купата на Италия. Възпитаниците на Делио Роси победиха Торино с 3:1 на "Олимпико" и ще се изправят в следващата фаза срещу победителя от сблъсъка Ювентус – Наполи. Домакините губеха с 0:1 на почивката, но влезлият като резерва Горан Пандев бе с основен принос за крайния успех с 3:1.

Гостите от Торино откриха резултата в 28-ата минута. Роки направи хубав индивидуален пробив, стреля силно, топката бе избита от Муслера и Натали откри резултата. Лацио се хвърли да изравнява резултата, но пропуски направи Томазо Роки.

Втората част започна отлично за Лацио в 48-ата минута Пандев бе изведен зад защитата на Торино и с прецизен удар направи 1:1. В 55-ата минута Маури със страхотен шут от около 25 метра реализира за 2:1. Торино се опита да изравни, но в 89-ата минута Роки оформи крайното 3:1 след удар извън наказателното поле.

Лацио - Торино 3:1
(0:1) Натали 28’
(1:1) Пандев 48’
(2:1) Маури 55’
(3:1) Роки 89’

Лацио: Муслера, Де Силвестри (74’ Лихтщайнер), Сивиля, Крибари, Коларов, Броки (84’ Дабо), Ледесма, Маури, Фоджа (46’ Пандев), Роки, Сарате

Торино: Калдерони, Коломбо, Натали, Делафиоре, Огбона, Абате, Корини (61’ Бароне), Джемайли, Диана (37’ Вайлати (65’ Аморузо), Бианки, Росина

Жълти картони: Фоджа, Сарате, Коларов (Лацио); Бароне, Росина (Торино)