3. Лацио би само с 1:0 слабия Бари (видео)

Лацио би само с 1:0 слабия Бари (видео)

Удинезе се издъни у дома срещу Бреша - 0:0 на "Стадио Фриули"

Един от претендентите за титлата в Серия А – отборът на Лацио, постигна минимална победа с 1:0 над изпадащия от италианския шампионат Бари в мач от 26-ия кръг от първенството. „Орлите” бяха пълни господари на терена, но пропиляха много ситуации, докато Бари така и не отправи точен удар към вратата на Томасо Берни и заслужено загуби на „Олимпико”.

Домакините от Лацио доминираха още от самото начало на срещата, като през първата част Бари изобщо не погледна към вратата на противника си. Попадението за „орлите” дойде още в 6-ата минута, когато Ернанес стреля хубаво с десния крак от около десет метра и кълбото влезе неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на гостите.

До почивката Лацио направи ред пропуски, като хубави положения не успяха да реализират голмайсторът Ернанес, както и Матузалем и Гонсалес.

През втората част отново интересните моменти бяха пред вратата на Бари, но нов гол в мача не падна и Лацио постигна минимална победа с 1:0.

Така „орлите” се намират на 4-ото място с 48 точки, докато Бари продължава да затъва и е на последната позиция с едва 15, като почти сигурно ще играе в Серия Б през следващия сезон.

В друг мач от кръга Удинезе пропусна да вземе трите точки срещу опашкаря Бреша и завърши наравно 0:0 на „Стадио Фриули”. Двата тима създадоха доста положения пред двете врати, но гол не падна и началният резултат се запази.

След равенството Удинезе е 5-ти с 44 точки, а Бреша продължава с борбата си за оцеляване и е 18-ти с 23.

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)