2. - Италия
  3. Киево победи Палермо с 1:0 и се отдалечи още повече от зоната на изпадащите

Киево победи Палермо с 1:0 и се отдалечи още повече от зоната на изпадащите

Отборът на Киево победи Палермо като домакин с минималното 1:0 в мач от 29-я кръг на италианската Серия А. Тимът от Верона игра повече от полувреме с човек повече, което направи задачата им по-лесна и те грабнаха трите точки. По този начин Киево се отдалечи още повече от зоната на изпадащите.

Отборът на Киево победи Палермо като домакин с минималното 1:0 в мач от 29-я кръг на италианската Серия А.  Тимът от Верона игра повече от полувреме с човек повече, което направи задачата им по-лесна и те грабнаха трите точки. По този начин Киево се отдалечи още повече от зоната на изпадащите.

Още от самото начало срещата беше интересна и във втората минута беше регистриран и първият по-опасен удар. Фабио Симплисио подаде към Антонио Ночерино, който стреля към вратата на домакините, но топката излезе в аут. В първите 15-ина минути Киево също отправи няколко опасни изстрела към Марко Амелия, но до гол не се стигна. Срещата беше равностойна и никой не доминираше, когато дойде 36-ата минута, в която гостите останаха с човек по-малко. Италианският защитник Матиа Касани извърши грубо нарушение, съдията не се поколеба и му показа червен картон. Течеше 45-ата минута и изглеждаше, че двата отбора ще се оттеглят на почивка при нулево равенство, но все пак Киево успя да отбележи. Голмайстор бе бразилският халф Лусиано. Почти веднага след попадението завърши и първата част.

Второто полувреме беше равностойно, играта се водеше предимно в центъра на терена и опасните ситуации не бяха много. Личеше си, че гостите са с човек по-малко, но Киево не се възползва от това и не достигна до второ попадение. Така срещата завърши при резултат 1:0.

Загубата изпрати Палермо на 8-ото място и ги остави с 42 точки, а спечелените три изпратиха Киево на 16-ата позиция с 30, на цели 6 точки от зоната на изпадащите.