2. - Италия
  3. Късметът помогна на Интер да се върне на победния път (ВИДЕО)

Късметът помогна на Интер да се върне на победния път (ВИДЕО)

"Нерадзурите" победиха минимално Палермо, Удинезе и Болоня с важни победи

Отборът на Интер стигна изключително трудно до победата с 1:0 над гостуващия на „Джузепе меаца” Палермо в мач от 15-ия кръг на Серия „А”.

Единственото попадение за „нерадзурите” падна с не малка доза късмет в 74-ата минута, когато Сантиаго Гарсия си отбеляза нелеп автогол.

Домакините имаха игрово преимущество и владееха повече топката, но „розово-черните” се бранеха организирано и почти не оставяха празни пространства за своя съперник.

Тимът на Интер създаде доста голови положения, но мерник изневери на Милито, Камбиасо, Кутиньо и компания.

В крайна сметка, това което не успяха да свършат нападателите на домакините, стори Гарсия, който засече в собствената си мрежа центриране на Ранокиа отдясно петнайсетина минути преди края на двубоя и по този начин трите точки отидоха в актива на миланци.

По този начин след две загуби и равенство в последните си три мача "нерадзурите" отново стигнаха до пълен успех. След тази победа отборът на Интер заема трета позиция във временното класиране с актив от 31 точки. Тимът на Палермо пък е точно над застрашената зона, заемайки 17-о място с 14 пункта.

В друга среща от кръга Удинезе се наложи по категоричен начин над гостуващия Каляри, побеждавайки с 4:1.

Това е първи успех за Удине в последните седем мача.

Роберто Перейра откри резултата за домакините в 33-ата минута, преди Габриеле Анджела да удвои в 39-ата. Резултатът доби класическо изражение след като в 48-ата минута Данило засече с глава центриране на Антонио Ди Натале. Джовани Паскуале пък направи преднината на Удине още по-изразителна в 66-ата.

Почетното попадение за гостите бе дело на Даниеле Десена десет минути преди края на редовното време.

Благодарение на тазвечершния успех тимът на Удинезе в девети в класирането с 19 точки, докато Каляри е 13-и с 3 пункта по-малко.

Болоня победи като домакин Аталанта с 2:1 в друг мач от Серия „А”.

Алесандро Диаманти изведе Болоня напред в 16-ата минута, но гостите стигнаха до изравнително попадние пет минути след почивката.

Домакините стигнаха до пълния успех в 70-ата минута след гол на Маноло Габиадини, който се възползва от отлична асистенция на Матиас Аберо.

По този начин Болоня взе ценни три точки и се изкачи на 16-а позиция с 14 пункта. Аталанта пък е на 11-о място с 4 точки повече.