3. Каляри победи Сиена след гол на Акуафреска, Киево и Лече завършиха 1:1

Каляри победи Сиена след гол на Акуафреска, Киево и Лече завършиха 1:1

Каляри победи Сиена с минималното 1:0 в среща от 21-ия кръг на италианската Серия “А”.

Каляри победи Сиена с минималното 1:0 в среща от 21-ия кръг на италианската Серия “А”. Двубоят се игра на стадион “Сант Елиа” пред 10 000 зрители. Двубоят бе равностоен през всичките 90 минути. Домакините успяха да поведат още през първото полувреме. Перфектна контраатака в 37-ата минута бе завършена от Акуафреска, след хубав изстрел с десния крак. През втората част Сиена се опита да стигне поне до равенство, но пропуски направиха Гезай и Калало. Така Каляри вече е на 9-а позиция с 31 точки, а Сиена е на 14-а с 25.

Киево и Лече не успяха да се победят на стадион “Марк Антонио Бентегоди” и завършиха 1:1. През първата част двата тима не успяха да си отбележат гол и се оттеглиха на почивка при нулево равенство. В 50-ата минута Мандели от тима на домакините получи червен картон и Киево останаха с 10 човека на терена. От това се възползваха гостите и в 56-ата минута Фабиано подаде към Вивес, който откри резултата. В 80-ата минута обаче Фабиано също пое пътя към съблекалните. Киево стигна до равенството 2 минути преди края на редовните 90 минути. Бентиволио центрира и Мантовани донесе точката за своя отбор. Киево и Лече се намират в опасната зона, като Лече са 17-и с 19 точки, а Киево се намира сред изпадащите със 17.