3. Каляри отупа Лацио насред „Олимпико” в изключително драматичен двубой

Каляри отупа Лацио насред „Олимпико” в изключително драматичен двубой

Отборът на Каляри поднесе голямата изненада на 20-ия кръг на Серия „А”, след като успя да победи Лацио като гост с убедителното 4:1 в мач изпълнен с голове, дузпи и спорни съдийски отсъждания. Двата отбора сътвориха един от най-интересните двубой от началото на шампионата.

Срещата започна по впечатляващ начин, като двата отбора си отбелязаха 3 гола в рамките на само 9 минути. Първо Томазо Роки изведе Лацио напред с гол още в 3-та минута. Капитанът на „орлите” получи хубав пас от Стефано Маури и с плътен удар с десния крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря – 1:0. Само 2 минути по-късно бразилецът Жеда възстанови равенство, след като засече с глава центриране на Лазари – 1:1. В 9-ата минута гостите вече водеха в резултата, а Жеда отново попадна в прегръдките на своите съотборници. Нов гол с глава за бразилеца, след центриране на Матри. Само 12 минути по-късно резултатът набъбна на 1:3, след като Робърт Акуафреска реализира отсъдената от съдията дузпа за нарушение на вратаря Каризо срещу Жеда. Пет минути преди края на полувремето Алесандро Матри увенча добрата си игра с гол, след като засече топката с глава при центриране на Биондини – 1:4. Само минута след това Лацио можеше да се върне в мача, но Томазо Роки пропусна дузпа.

Въпреки, че през второто полувреме не паднаха нови голове, зрителите на „Олимпико” съвсем не скучаеха. Техните любимци отново получиха правото да изпълнят дузпа още в 51-та минута. Този път зад топката застана Мауро Сарате, но и той не успя да реализира. След двете пропуснати дузпи тонусът в играта на Лацио поспадна и домакините се примириха със загубата. В 73-та минута Фабио Фирмани от състава на Лацио получи директен червен картон и остави своя отбор с човек по-малко.

Така с този успех Каляри се изкачи на 10-о място с актив от 28 точки, 3 по-малко от Лацио, който остана 9-и.