3. Италия с пестелив успех над Словения (видео)

Италия с пестелив успех над Словения (видео)

Водачите в група "C" победиха втория Словения с 1:0 като гост

Отборът на Италия победи с минималното 1:0 като гост тима на Словения в мач от квалификационна група "C" за Евро 2012. Единственото попадение бе дело на Тиаго Мота през второто полувреме.

Още в 7-та минута Рикардо Монтоливо можеше да даде аванс на своите, но ударът му бе чудесно спасен от стража на словенците Ханданович. Последва голям период от време, през който нямаше нищо интересно на терена, а липсваше и качествен футбол.

В 52-та минута Стефано Маури отправи силен удар към домакинската врата, но Ханданович отново бе на висота и се справи със ситуацията. Последваха удари на Антонио Касано и Алберто Акуилани, които претърпяха неуспех.

Така дойде и 73-та минута, когато натурализираният бразилец Тиаго Мота вкара красиво с левия крак от около 15 метра единствения гол в мача. Той падна след добра асистенция на Федерико Балзарети.

След победата "Скуадра адзура" се намира на върха в група "C" с 13 точки от 5 двубоя, а Словения е на 2-то място с актив от 7 т. Също толкова точки има и третият Сърбия.