3. Интер тресна Лацио с 3:0 на собствения му "Олимпико"

Интер тресна Лацио с 3:0 на собствения му "Олимпико"

Интер постигна ценна победа над Лацио с 3:0 на собствения му "Олимпико" в мач от 15-тия кръг на италианската Серия "А". По този начин "нерадзурите" увеличиха преднината си на шест точки от Ювентус и Милан, като имат мач повече.

Интер постигна ценна победа над Лацио с 3:0 на собствения му "Олимпико" в мач от 15-тия кръг на италианската Серия "А". По този начин "нерадзурите" увеличиха преднината си на 9 точки от Ювентус и Милан, като имат мач повече.

Футболистите на Интер започнаха много силно срещата и бързо отбелязаха попадение. Още във 2-ата минута Самуел засече центриране отляво на Мунтари и с глава откри резултата в полза на Интер. В 10-ата минута Паскуале Фоджа подаде към Коларов, който изпробва силе удар, но топката не намери очертанията. Последваха силни минути за Интер и във 20-ата минута Ибрахимович изпробва изстрел към вратата на домакините, но топката не намери очертания. Само минута по-късно сръбският защитник на Лацио Александър Коларов отново пробва силен удар, но отново не намери целта.В 26-ата минута Валтер Самуел засече центриране и насочи топката с глава към вратата на Лацио, но тя излезе в аут.

В 27-ата минута Майкон пусна към Ибрахимович, който с невероятен пас с нещо като странична ножица намери набиращия скорост Станкович. Пасът, който направи Ибра към сърбина бе един от най-красивите моменти на мача, който със сигурност феновете и на двата тима няма да забравят.В 29-ата минута Пандев набра скорост от ляво и излъга Кордоба, след което подаде към Сарате, който се измъкна от Камбиасо, но не успя да вкара топката във вратата на Сезар.

В 33-ата Станкович отпрати силен удар към Карисо, който изби топката, а след това Креспо не успя да вкара добавката, но преди това съдията отсъди засада.В 40-ата минута Паскуале Фоджа елиминира Санети и топката лизна дясната греда на Жулио Сезар.В 3-ата минута от продължението на полувремето Якид си отбеляза автогол. Ибрахимович намери на скорост Майкон, който центрира остро в наказателното поле на домакините, но французинът си отбеляза автогол
. На терена се забеляза, че Ернан Креспо е излязъл от форма, заради малкото игрово време, което получава.

В 55-ата минута Камбиасо центрира от фаул и Ибрахимович засече топката с глава, за да вкара за 3:0. Той спечели въздушният двубой с чеха Давид Розенал, но въпреки това голът бе от засада, която не бе видяна от съдията. В 57-ата минута съдията не призна гол от фаул на Мауро Сарате
. След отменения гол се забеляза импулс във вратата на домакините, но те някак си не успяха да стигнат до по-опасни положения в близките минути. В 70-ата минута Фоджа намери Томазо Роки, който пробва удар, но Сезар улови. Само минута по-късно Сарате успя да преодолее Кордоба и Самуел, след което отправи силен удар, но Жулио Сезар отнвоо бе перфектен. Последваха импулсни последни минути на мача, но двата гола не успяха да си отбележат попадения.