3. Интер спечели ТИМ Къп

Интер спечели ТИМ Къп

Шампионът Интер спечели за десети път традиционния тристранен турнир "ТИМ Къп" пред 40 хиляди зритeли на стадион "Сан Никола" в Бари

Шампионът Интер спечели за десети път традиционния тристранен турнир "ТИМ Къп" пред 40 хиляди зритeли на стадион "Сан Никола" в Бари.

Възпитаниците на Рафаел Бенитес стигнаха до трофея след 1:0 над Ювентус и победа с 5:3 след дузпи срещу Милан. Срещите се играха в по едно полувреме от 45 минути, като според регламента за успех в редовното време се присъждат 3 точки, 2 точки се дават за победа с дузпи и 1 точка при равенство в редовното време.

Интер победи Ювентус с 1:0 в първия мач от надпреварата. Единственото попадение за европейския клубен първенец реализира Уесли Снайдер в 26-ата минута с прецизен удар от дистанция. Тимът на Бенитес доминираше през цялата среща, като пропуски направиха Самуел Ето'о и Горан Пандев, а Естебан Камбиасо нацели гредата.

Вторият двубой противопостави Ювентус на Милан. Торинци се представиха далеч по-добре и стигнаха до 1:1 в редовното време, но загубиха с 3:5 след изпълнение на дузпи. Роналдиньо откри за "червено-черните" в 21-ата минута, но Диего изравни 12 минути по-късно.

При дузпите Симоне Пепе и Амаури от Юве пропуснаха, а Роналдиньо, Марко Бориело, Андреа Пирло и Алесандро  Неста бяха точки за Милан, с което донесоха победата на тима си. Така последният мач между градските съперници Интер и Милан се превърна в своеобразен финал.

В редовното време Филипо Индзаги беше най-близо до гола за "червено-черните", но нацели напречната греда още във втората минута. До края и двата отбора си размениха по няколко възможности, но до попадение така и не се стигна.

При дузпите Диего Милито, Коутиньо, Чуквума Оби реализираха за Интер, а за Милан точни бяха само Масимо Одо и Клаас-Ян Хунтелаар. Пропуски от бялата точка пък направиха Мансини и Деян Станкович за "черно-сините" и Матийо Фламини, Филипо Индзаги и Роналдиньо за "червено-черните".