2. - Италия
  3. Интер спечели младежката Шампионска лига

Интер спечели младежката Шампионска лига

"Нерадзурите" триумфираха в Лондон след успех с дузпи над Аякс

Интер е новият европейски клубен шампион при младежите, след като победи Аякс на финала на турнира NextGen Series - еквивалент на мъжката Шампионска лига. "Нерадзурите" триумфираха в Лондон след 1:1 в редовното време и продълженията и 5:3 при дузпите.

Холандците започнаха по-силно и още в началото на мача удариха греда след изстрел на Клаасен. Интер от своя страна отговори с откриване на резултата чрез Самуеле Лонго, който се разписа в 44-ата минута пред погледа на собственика на "синьо-черните" Масимо Морати, който бе на трибуните в британската столица.

Още в самото начало на второто полувреме обаче Аякс стигна до 1:1 след много добро изпълнение на пряк свободен удар на Денсвил в 48-ата минута.

В средата на второто полувреме пък италианците останаха с човек по-малко след червен картон за Ибрахима М'Байе, който влезе грубо в краката на Клаасен и бе изгонен.

В продълженията двата тима отново си размениха по една греда, а халфът на Интер Романо пропусна, излязъл очи в очи с вратаря Ван дер Харт.

В 120-ата минута и Симоне Пекарини от "нерадзурите" напусна след втори жълт картон и остави тима си с 9 души на терена.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, в които Беса, Дънкан, Алборно, Лонго и Кризетиг вкараха своите дузпи за Интер, докато Велтман изпусна удара за Аякс, след като Денсвил, Клаасен и Де Бондт бяха точни от бялата точка.