3. Интер ще мие срама срещу ЦСКА Москва

Интер ще мие срама срещу ЦСКА Москва

Гостите ще играят с черни ленти заради атентата в московското метро

Тази вечер Интер се изправя срещу перспективния руски отбор на ЦСКА в първи четвъртфинален мач в Шампионската лига. И то с надеждата за възвръщане на увереността на отбора, а не обратното. Мачът е от 21:45 ч на „Джузепе Меаца”.

Италианският шампион елиминира в предишния кръг Челси с две победи. В Серия "А" обаче представянето на тима е повече от незадоволително. От 9 точки преднина в средата на февруари сега разликата с втория Рома е едва една. В директен сблъсък през уикенда "вълците" удариха с 2:1 селекцията на Жозе Моуриньо и също мечтаят за титлата.

Интер, който не е достигал полуфиналите от 2003 г. и все още няма загуба като домакин в турнира през този сезон, няма да може да разчита на Тиаго Мота и Лусио заради наказания. Левият защитник Давиде Сантон е с контузия, а Марио Балотели все още е отстранен от отбора.

В ЦСКА няма притеснения за първия четвъртфинал след 17 години. Те ще бъдат пределно мобилизирани, а допълнителна увереност ще им осигури крилото Марк Гонзалес. Чилиецът пропусна последния мач с Анжи за първенство поради мускулни спазми. "Армейците" победиха трудно след голове на японеца Кейсуке Хонда и чеха Томаш Несид, с което оглавиха класирането след третия кръг.

От ЦСКА са отправили молба към УЕФА за разрешение да играят с черни ленти заради двете бомби, които избухнаха в руската столица в понеделник сутринта. Треньорът Леонид Слуцкий се надява европейската футболна федерация да позволи на играчите да почетат смъртта на 39-имата загинали.

Официално вторник беше обявен за ден за траур в страната. „Това е голяма трагедия. Всички ни боли. Трагедия за цяла Русия, не само за столицата. Надяваме се, че повече такива неща няма да се случват", заяви Слуцкий в Милано.

Вероятни състави:

Интер: Сезар, Майкон, Кордоба, Самуел, Киву, Санети, Камбиасо, Станкович, Снайдер, Ето’о, Милито.

ЦСКА Москва: Акинфеев, В. Березуцкий, Игнашевич, А. Березуцкий, Шченников, Шемберас, Алдонин, Хонда, Гонзалес, Касич, Несид.

Главен рефер на двубоя ще бъде Хауърд Уеб от Англия.