3. Интер ще играе в Лига Европа след победа №20 в Серия „А” (ВИДЕО)

Интер ще играе в Лига Европа след победа №20 в Серия „А” (ВИДЕО)

Икарди и Перишич бяха точни за 2:1 над Емполи

Съставът на Интер се класира за Лига Европа, след като постигна своята 20-та победа в Серия „А”.

„Нерадзурите” се наложиха като домакини над Емполи с 2:1 в мач от XXXVII кръг на Калчото.

Техният капитан Мауро Икарди откри резултата още в 12-ата минута, но малко преди почивката гостите изравниха.

Те сториха това в 37-ата минута, когато Макароне намери в наказателното поле на Интер Мануел Пучарели, който се измъкна от Нагатомо и Жезус и с хубав удар в обратния ъгъл вкара за 1:1.

Радостта на Емполи бе едва 3-минутна, защото в 40-ата минута Перишич вкара от добавка за 2:1.

В началото на втората част Икарди и Перишич имаха по една възможност да вкарат трети гол за Интер.

Бухел и Макароне пък можеха да изравнят за Емполи. В 66-та минута Икарди получи разтежение и беше заменен от Биабиани.

До края темпото на игра падна и въпреки няколко интересни ситуации, нови голове не паднаха.

Така Интер си гарантира четвъртата позиция в крайното класиране на Серия "А" с 67 точки, 7 повече от преследвача си Фиорентина, кръг преди края на първенството. Емполи остава на 11-о място.