2. - Италия
  3. Интер се отдалечи сериозно от Европа след късна загуба (ВИДЕО)

Интер се отдалечи сериозно от Европа след късна загуба (ВИДЕО)

„Нерадзурите” отстъпиха от Дженоа с 2:3 и останаха на осмото място

Интер загуби драматично от Дженоа в двубой от предпоследния 37-и кръг на Серия А. „Нерадзурите” гостуваха на стадион „Луиджи Ферарис” и отстъпиха с 2:3 с гол в 89-ата минута на Юрай Кучка. По този начин отборът на старши треньора Роберто Манчини се отдалече сериозно от възможността за участие в турнира Лига Европа.

Съдбата на Интер, който е на осмото място в таблицата за момента, е в ръцете на Сампдория като разликата между двата отбора е 2 точки. Отборът от Милано трябва да чака две грешни стъпки в предстоящите двубои на Сампдория.

Както е известно, Дженоа, който стана пети, няма да участва в Европа, след като не получи лиценз за това.

Всичко в този мач се реши в края, въпреки че четири от петте гола паднаха още преди почивката. Интер откри резултата още в 19-та минута, когато Мауро Икарди отбеляза спорен гол. Той получи топката в наказателното поле, но останаха съмнения, че е играл с ръка при овладяването ѝ.

Леонардо Паволети изравни в 24-ата минута, след като с великолепно овладяване на топката с един удар преодоля вратаря на противника.

Събитията връхлитаха едно след друго и гостите от Милано поведоха отново в 30-та минута. Тогава Родриго Паласио получи страхотен пас и с мощен шут преодоля за втори път стража на "грифоните" за 2:1. Равенството бе възстановено пети минути преди края на първата част. Голът падна след фрапантна грешка в защитата на гостите и попадение на Максим Лестиен.

Развръзката дойде в 89-та минута. Тогава Еденилсон изпълни перфектно пряк свободен удар и качи топката на главата на Юрай Кучка, който разстреля вратаря на Интер от близко разстояние и донесе победата на тима си.