3. Интер се измъчи срещу Сампдория, но взе трите точки

Интер се измъчи срещу Сампдория, но взе трите точки

Гонят Моуриньо от скамейката, "нерадзурите" отново на върха в Италия с три точки пред Ювентус

Шампионът на Италия Интер се измъчи срещи намиращия се в тежка криза отбор на Сампдория и постигна трудна победа с 1:0 в среща от 20-ия кръг на италианската Серия "А", която се игра на стадион "Сан Сиро" в Милано.

Мачът започна много зле за "нерадзурите", като се видя, че футболистите на Жозае Моуриньо не бяха в кондиция и имаха затруднения при създаването на атаки. Освен това липсваше и наказаният Ибрахимович, което ведага се отрази на отбора.

Първият изстрел, който отправиха домакините към вратата на Сампдория бе в 11-ата минута, когато Станкович се възползава от свободно пространство и стреля леко, а ударът му мина на 1 метър от дясната греда. Играчите на Сампдория се успешно съпротивляваха на именития си съперник и не позволиха да се стигне до опасни положения през първата част. Единственото по-опасно положение през първите 40 минути бе, когато в 39-ата минута, когато Санети центрира от дясно и Адриано се размина на сантиметри с топката. В ситуацията бразилецът бе изправарен от Андреа Реджи, който изчисти топката.

Минута по-късно реферът изгони Жозе Моуриньо от скамейката заради бурните си реакции.

Адриано вкара единственото попадение за тима си в продължението на първото полувреме, след като засече центриране на Майкон и прати топката във вратата на гостите.

На почивката, контузилият се аржентински бранител на Интер Валтер Самуел отстъпи мястото си на колумбиеца Иван Кордоба.

Футболистите на Моуриньо изиграха едно много слабо второ полувреме,

В началото на втората част Интер бе близо до втори гол, но Лука Кастелаци успя да отрази опасен шут на Деян Станкович в 51-ата минута. В 62-ата минута отново Станкович стреля силно отдалеч, но топката отново не попадна в очертанията на вратата на Сампдория.

Опасни положения преди края се откриха пред Луис Фиго в 82-ата минута и Адриано в 88-ата минута, но и двамата пропуснаха.

Сампдория също пропусна няколко доста положения, в основата на които всеки път бе Пацини. Генуезците обаче нямаха шанс и не успя да спечелят нещо на "Сан сиро".

Въпреки победата, 22 дни преди дербито с Милан, Интер не показва класата да бъде отбор номер 1 в момента в Италия.

След тази среща Интер заема първото място в класирането с 46 точки, пред Ювентус с 43 и Милан с 40.

Интер - Сампдория 1:0
1:0 Адриано (45)

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Киву, Самуел (46-Кордоба), Сантон, Камбиасо, Санети, Мунтари, Мансини (77-Фиго), Станкович, Адриано