2. - Италия
  3. Интер се измъчи с Ливорно, но в крайна сметка продължава на 1/4-финалите за Купата на Италия

Уесли Снайдер отбеляза единственото попадение в мача в 61-ата минута

Интер победи много трудно Ливорно с минималното 1:0 в 1/8-финална среща от турнира за Купата на Италия. Въпреки, че „нерадзурите” бяха по-добрият отбор през почти целия мач на стадион „Сан Сиро”, гостите се бранеха добре, а на два пъти и гредите бяха верни помощници на Бенуси. Единственият гол в срещата бе дело на холандския плеймейкър Уесли Снайдер в 61-ата минута, който се разписа от пряк свободен удар.

Срещата започна отлично за домакините, които още в 3-ата минута можеше да открият резултата, но страхотен шут на Уесли Снайдер от 20 метра срещна страничната греда. Само четири минути по-късно холандският плеймейкър стреля опасно от фаул, но стражът на гостите Бенуси успя да улови топката. Играчите на Ливорно отговориха с опасен изстрел на Кандрева, който бе отразен от бранител на „синьо-черните”.

В 22-ата минута Лукарели стреля от фаул, но топката срещна стената. Коженото кълбо обаче отново се озова в краката на нападателя на Ливорно, чиито повторен изстрел мина покрай десния страничен стълб на Толдо. Десетина минута по-късно Снайдер отново стреля опасно от пряк свободен удар, а топката за втори път срещна страничната греда на вратата пазена от Бенуси.

Второто полувреме започна с хубаво двойно подаване между Станкович и Суазо, но нападателят от Хондурас бе изпреварен от бранителя на гостите Пертиконе, който изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Лусио стреля с глава, но топката мина над вратата. В 61-ата минута Ривас игра с ръка пред границата на наказателното поле и реферът Перуцо отсъди фаул в полза на Интер. Зад топката застана Уесли Снайдер, който технично прехвърли стената и матира отличния до този момент Бенуси – 1:0. Буквално в следващата атака „нерадзурите” можеше да удвоят преднината си, но стражът на Ливорно изпревари Суазо.

В 75-ата минута Диониси стреля в долния ляв ъгъл на вратата пазена от Толдо, но стражът на „нерадзурите” показа класа и успя да парира изстрела. Шести минути по-късно Снайдер и Балотели направиха хубаво двойно подаване, но шутът на Супер Марио бе спасен от Бенуси. В 84-ата минута Балотели подаде на влезлия като резерва Милито, който стреля в горния десен ъгъл, но вратарят на Ливорно за пореден път в мача показа класа и успя да избие.

До края на срещата домакините можеше да отбележат и поне още един гол, но Бенуси тотално обезвери нападателите на "нерадзурите". В крайна сметка Интер продължава на четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия, а съперник на тима ще бъде победителят от двубоя Ювентус - Наполи.

Интер – Ливорно 1:0
1:0 Снайдер (61’)

Интер: Толдо, Донати (83’ Майкон), Лусио, Киву, Мунтари, Виера, Станкович, Мота, Снайдер, Балотели, Суазо (76’ Милито)

Ливорно: Бенуси, Пертиконе, Ривас, Кнежевич (46’ Диниз), Бергволд (72’ Пулцети), Маркини, Моцарт, Кандрева, Пиери, Данилевичиус (64’ Диониси), Лукарели

Жълти картони: Станкович (Интер); Диниз, Маркини (Ливорно)

Главен рефер: Себастиано Перуцо

Стадион: „Сан Сиро”, Милано