3. Хеттрик на Кавани съкруши „Старата госпожа” в Неапол (видео)

Хеттрик на Кавани съкруши „Старата госпожа” в Неапол (видео)

Наполи надделя с класика над Юве и зае втора позиция в подреждането на Серия А

Съставът на Наполи съкруши с класическото 3:0 Ювентус в мач от 19-ия кръг на италианската Серия А, като по този начин записа първата си победа през новата година и нанесе второ поредно поражение на своите гости от Торино.

В герой за домакините на стадион „Сао Паоло” се превърна уругвайският национал Единсон Кавани, който реализира и трите попадения за своите. Топреализаторът на неаполитанците откри резултата в 20-ата минута след центриране на Кристиян Маджио, а само седем по-късно повтори упражнението но след подаване на Андреа Досена.

Междувременно записалият дебют с фланелката на „бианконерите” Лука Тони също вкара попадение, което обаче бе отменено заради нарушение срещу стража на домакините.

Само 10 минути след почивката Кавани оформи своя хеттрик в двубоя, след като засече с глава центриране на звездата Марек Хамшик и направи стража на гостите Марко Сторари безпомощен за трети път.

Благодарение на този си успех съставът на Наполи се изкачи на втора позиция във временното класиране на Серия А, събирайки 36 точки в своя актив и вече изостава само с четири от лидера в подреждането Милан, който по-рано днес стигна до зрелищно 4:4 в домакинството си на Удинезе.

Ювентус пък загуби петата позиция в класирането, тъй като вече има по-лоша голова разлика от Палермо и общо 31 точки след 19 изиграни мача.

Стартови състави:

Наполи: Де Санктис, Досена (’68 Ароника), Грава, Канаваро, Кампанеро, Пециенза, Маджио, Гаргано, Хамшик (’78 Йебда), Кавани, Лавеци;

Ювентус: Сторари, Григера, Бонучи, Траоре (’46 Гросо), Киелини, Акуилани, Пепе (’66 Мота), Мрасич, Маркизио, Тони, Амаури (’52 Дел Пиеро);