3. Фиорентина се наложи трудно над Наполи с 2:1

Фиорентина се наложи трудно над Наполи с 2:1

Фиорентина постигна трудна победа над Наполи с 2:1 на собствения си "Артемио Франки" в среща от 21-ия кръг на италианската Серия "А", която се игра на стадион "Артемио Франки" във Флоренция. Домакините бяха по-активни на терена, но въпреки това не бяха особено ефективни в завършващата фаза на атаката.

Алберто Джилардино можеше да открие резултата още в 4-ата минута, след като засече центриране на Донадел с глава, но ударът му бе париран. В следващата минута след изпълнение на корнер Стеван Йоветич също имаше шанс за гол, но не уцели вратата. Пред гостите от Неапол първото положение се откри в 9-ата минута, когато изстрел на Болисино бе отбит от Стеван Йоветич и топката излезе в корнер. Срещата продължи във високо темпо и положенията се редуваха и пред двете врати.

В 47-ата минута домакините откриха резултата, когато Сантана овладя топката и с плътен удар я прати в мрежата на Джанело. Гостите се върнаха почти веднага в мача, след като изравниха само 2 минути след като получиха попадение.

Витале получи прекрасен пас от Ароника и хладнокръвно прати топката във вратата на Фрей, за да направи резултата 1:1. След попадението гостите можеха да излязат напред в резултата, но Витале и Салайета направиха пропуски. Победното попадение за "виолетовите" дойде в 79-ата минута, когато Монтоливо получи прекрасен пас от Франко Семиоли и с премерен удар донесе победата на тима си.

След този мач Фиорентина заема 6-то място в класирането с актив от 35 точки, докато Наполи е 7-ми с 37 точки.