3. Фиорентина се измъчи срещи 10 от Лацио, но победи с 1:0

Фиорентина се измъчи срещи 10 от Лацио, но победи с 1:0

Фиорентина се измъчи срещу 10 от Лацио и постигна минимална победа с 1:0 в среща от 23-ия кръг на италианската Серия "А", която се игра на стадион "Артемио Франки" във Флоренция. Домакините не успяха да реализират положеният аси и стигнаха до победното попадение бе дело на Алберто Джилардино в 89-ата минута. "Виолетовите" изпуснаха доста положения през двете части на мача, като само пред Адриан Мути се откриха няколко добри шанса да отбележи, но румънецът пропусна. Гостите останаха с човек по-малко още в 18-ата минута след като Де Силвестви бе изгонен с директен червен картон.Мачът започна логично с домакински натиск и Джилардино можеше да отбележи още в 19-ата минута, но ударът му не намери очертанията на вратата на гостите. Само 5 минути по-късно Фелипе Мело отправи силен удар към вратата на Лацио, но топката не намери очертанията и. В 27-ата минута Коларов излезе на голова позиция, но ударът му бе спасен от Муслера. През втората част на мача отново домакините играха по-добре. В 51-ата минута Кузманович засече с глава центриране на Монтоливо, но ударът му бе неточен. В 55-ата минута Пандев можеше да изведе сензационно Лацио напред в резултата след като се възползва от подаване на Сарате, но македонецът не намери целта. В 90-ата минута Джилардино със силен удар от близо донесе победата на своя тим в тази среща. След този мач Фиорентина заема 6-ото място в класирането с актив от 39 точки, докато Лацио е на 11-та позиция с 32 точки.

Фиорентина се измъчи срещу 10 от Лацио и постигна минимална победа с 1:0 в среща от 23-ия кръг на италианската Серия "А", която се игра на стадион "Артемио Франки" във Флоренция. Домакините не успяха да реализират положеният аси и стигнаха до победното попадение бе дело на Алберто Джилардино в 89-ата минута.

"Виолетовите" изпуснаха доста положения през двете части на мача, като само пред Адриан Мути се откриха няколко добри шанса да отбележи, но румънецът пропусна.

Гостите останаха с човек по-малко още в 18-ата минута след като Де Силвестви бе изгонен с директен червен картон.Мачът започна логично с домакински натиск и Джилардино можеше да отбележи още в 19-ата минута, но ударът му не намери очертанията на вратата на гостите. Само 5 минути по-късно Фелипе Мело отправи силен удар към вратата на Лацио, но топката не намери очертанията и. В 27-ата минута Коларов излезе на голова позиция, но ударът му бе спасен от Муслера.

През втората част на мача отново домакините играха по-добре. В 51-ата минута Кузманович засече с глава центриране на Монтоливо, но ударът му бе неточен. В 55-ата минута Пандев можеше да изведе сензационно Лацио напред в резултата след като се възползва от подаване на Сарате, но македонецът не намери целта.

В 90-ата минута Джилардино със силен удар от близо донесе победата на своя тим в тази среща. След този мач Фиорентина заема 6-ото място в класирането с актив от 39 точки, докато Лацио е на 11-та позиция с 32 точки.