3. Фиорентина се бетонира на четвъртото място след победа над Катания с 2:0

Фиорентина се бетонира на четвъртото място след победа над Катания с 2:0

Отборът на Фиорентина на практика почти си бетонира четвъртото място в класирането в Италиянската Серия "А", след като постигна победа над Катания с 1:0 в мач от 35-ия кръг. Единственото попадение бе дело на черногорския национал Стеван Йоветич, който отбеляза втория си гол за този сезон.

Отборът на Фиорентина на практика почти си бетонира четвъртото място в класирането в Италианската Серия "А", след като постигна победа над Катания с 2:0 в мач от 35-ия кръг. Първото попадение бе дело черногорския национал Стеван Йоветич, който отбеляза втория си гол за този сезон. Вторият гол за Фиорентина отбеляза Заури в 90-ата минута на двубоя.

Гостите от Флоренция започнаха мача по-активно и промяната в резултата не закъсня. В 11-ата минута Алесандро Гамберини намери с пас от 30 метра Стеван Йоветич, който със силен шут от двайсетина метра откри резултата в полза на "виолетовите". Това бе и втория гол на черногореца през този сезон. Той е титуляр заради контузията на румънеца Адриан Муту.  В 26-ата минута домакините можеха да изравнят чрез Мартинез, но последният пропусна. Кристиян Лама също имаше шанс да вкара гол за Катания, но ударът му в 37-ата минута бе неточен.

Второто полувреме бе по-добро за тима на Фиорентина, въпреки липсата на попадения. "Виолетовите" натиснаха здраво своя съперник и имаха редица голови положения, които обаче пропуснаха.

В 56-ата минута Рикардо Монтоливо изпробва далечен изстрел от 30 метра, но топката не намери очертанията на вратата на домакините. В следващите десет минути добри положения се откриха пред Мело и Йоветич, но и двамата пропуснаха.

Момчетата на Чезаре Прандели създадоха още няколко интересни ситуации до края на мача. Стигна се до 90-ата минута, в която Заури оформи крайното 2:0 в полза на "виолетовите", които спечелиха важни три точки от този мач.

След този мач, Фиорентина е на 4-ата позиция с 64 точки, с 3 пред петия Дженоа, който направи равенство 1:1 с гол в последната минута срещу Аталанта.

Фонсека: Още сме далече от този Милан, който искам да виждам