3. Фиорентина не успя да победи последния в Италия

Фиорентина не успя да победи последния в Италия

„Ла Виола” претърпя неуспех в опитите си да достигне тима на Милан в борбата за място, даващо право на участие в Шампионската лига. В 26-я кръг на италианското първенство флорентинци гостуваха на последния в класирането Реджина.

Тимът на Фиорентина се бе изправил пред уникалната възможност да се изравни по точки със състава на Милан, който отстъпи при гостуването си на Сампдория. Реджина е на път да заформи имидж на специалист по равенствата, тъй като хората на Невио Орланди успяха да запишат деветото си за сезона и пето в последните шест шампионатни мача.

Срещата бе решена в рамките на три минути от първото полувреме. Реджина и Фиорентина си размениха по един бърз гол между 20-ата и 23-ата минути, с което се изчерпаха и идеите на нападателите.

Резултата откри Алесио Сесту в 20-ата. След дълга многоходова комбинация, осъществена главно в собствената половина, Реджина изнесе топката към Сесту, който стреля от границата на наказателното поле в далечния ляв ъгъл на Фрай за 1:0.

Радостта и надеждата на домакините бе краткотрайна, след като Емилиано Бонацоли възстанови равенството само три минути след това. Той и Адриан Муту опитаха късмета си от непосредствена близост, но първоначалните два удара бяха блокирани, но при втория си опит Бонацоли преодоля Кристиан Пуджони.

До края си срещата протече равностойно, като лекият превес във владението на топката и далечните опити извън пеналта бе в полза на гостите. В крайна сметка Реджина постигна задоволителен резултат срещу водещ съперник от Серия А, тъй като предпоследния Лече загуби двубоя си срещу Удине. Фиорентина съкрати една точка от разликата си до Милан.

Реджина – Фиорентина 1:1