3. Дженоа започна годината с класическо 3:0 срещу Торино

Дженоа започна годината с класическо 3:0 срещу Торино

Дженоа започна годината с поебда, след като без особени проблеми се наложи с 3:0 над гостуващия Торино. Това стана в среща от 18-ия кръг на италианската Серия "А", която се игра на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа.

Домакините не играха на върха на възможностите си, но това не им попречи да стигнат до успеха. С тази загуба проблемите пред наставника на торинци Валтер Новелино станаха наистина много.

Играчите на Дженоа започнаха много силно мача и държаха темпото до края на срещата, а първото попадение бе дело на Биава в 18-ата минута. Сърбинът Бошко Янкович добави още един гол в 48-ата минута, а бразилецът Тиаго Мота оформи крайното 3:0 в 84-ата минута.

След този мач Дженоа заема 5-то място в класирането с актив от 32 точки, докато Торино е на 17-та позиция с 15 точки.