2. - Италия
  3. Дженоа се прости с Шампионската лига след загуба с 0:2 от Болоня

Дженоа се прости с Шампионската лига след загуба с 0:2 от Болоня

Отборът на Болоня попари мераците на Дженоа за място в Шампионската лига. Домакините успяха да постигнат ценна победа над генуазкия тим с 2:0 на стадио "Ренато Дел Ара" в мач от 33-ия кръг на италианската Серия "А". Отборът на Болоня бе по-добрият на терена и напълно заслужено стигна до успеха.

Отборът на Болоня попари мераците на Дженоа за място в Шампионската лига. Домакините успяха да постигнат  ценна победа над генуазкия тим с 2:0 на стадио "Ренато Дел Ара" в мач от 33-ия кръг на италианската Серия "А". Отборът на Болоня бе по-добрият на терена и напълно заслужено стигна до успеха.

Първото попадение в мача падна в 15-ата минута и бе дело на голмайстора на Болоня Марко Ди Вайо. Бившият италиански национал се разписа от дузпа, която бе дадена за нарушение на Салваторе Бочети срещу Никола Мангацини.

Второто попадение в двубоя падна в 24-ата минута и бе дело на Клаудио Терци, който овладя центриране на Адаилтон и със силен шут прати топката за втори път във вратата на Рубиньо.

След този мач, тимът на Болоня заема 18-ото място в класирането с актив от 29 точки, като е само на точка от 17-ия Торино. Дженоа пък вече е на 5-ата позиция в класирането с 57 точки, само с точка под четвъртия Фиорентина.