2. - Италия
  3. Дженоа и Катания не успяха да се победят в Серия „А”

Дженоа и Катания не успяха да се победят в Серия „А”

През първата част двата тима не успяха да си отбележат гол. Добри положения се откриха пред Скули и Милито за домакините, а Маскара и Паолочи пропуснаха за гостите от Катания.

Дженоа и Катания завършиха 1:1 в среща от 20-ия кръг на италианската Серия „А”. Двубоят се игра на стадион „Луиджи Ферарис” в Генуа пред 23 500 зрители.

В 61-ата минута Дженоа остана с човек по-малко на терена, след като Ферари бе изгонен от игра за втори жълт картон. Катания се възползва от численото си преимущество и в 68-ата минута Байоко центрира и Мартинес с глава откри резултата. Въпреки негативния развой на нещата Дженоа успя да изравни само 6 минути по-късно. Янкович подаде към Милито и „Принцът на Генуа” с прецизен удар направи 1:1. До края на срещата Милито пропусна отличен шанс за Дженоа, а шут на Капуано от Катания бе блокиран пред вратата на Рубиньо.

След тази среща Дженоа са на 4-а позиция в класирането с 36 точки, а Катания са на 12-ото място с 26.