3. Драматична победа за Юве в края, Поулсен бележи в 91-ата минута

Драматична победа за Юве в края, Поулсен бележи в 91-ата минута

Отборът на Ювентус успя да победи драматично тима на Катаня в мач от 23-ия кръг на италианската Серия А. Срещата започна много добре за гостите от Торино, като още в 10-ата минута Якуинта откри резултата. След центриране на Каморанези Якуинта засече топката в мрежата на Катаня. След отбелязването на гола Якуинта съблече своята фланелка, което провокира рефера Морганти да вдигне жълт картон на играча. Само минута по-късно Якуинта получи втори жълт картон, като по този начин се превърна от герой в грешник, като остави Юве в намален състав. След този червен картон, Катаня започнаха да играят по-мотивирано, като последваха опасности пред вратата на Буфон. До края на полувремето и двата тима можеха да вкарат попадение, но не успяха. Първата част завърши с крехка преднина за Ювентус, които водеха с 1:0.

Отборът на Ювентус успя да победи драматично тима на Катаня в мач от 23-ия кръг на италианската Серия А. Срещата започна много добре за гостите от Торино, като още в 10-ата минута Якуинта откри резултата. След центриране на Каморанези Якуинта засече топката в мрежата на Катаня. След отбелязването на гола Якуинта съблече своята фланелка, което провокира рефера Морганти да вдигне жълт картон на играча.

Само минута по-късно Якуинта получи втори жълт картон, като по този начин се превърна от герой в грешник, като остави Юве в намален състав. След този червен картон, Катаня започнаха да играят по-мотивирано, като последваха опасности пред вратата на Буфон. До края на полувремето и двата тима можеха да вкарат попадение, но не успяха. Първата част завърши с крехка преднина за Ювентус, които водеха с 1:0.

Втората част започна отново с натиск на Катаня, като домакините успяха да изравнят благодарение на Моримото, който успя да прониже Буфон от границата на наказателното поле. След гола и двата отбора можеха да вкарат, като в тимът на Юве не се усещаше липсата на 11-ия човек. В края на срещата бе най-драматично, тъй като „бианконерите” успяха да отбележат гол в 90-ата минута. Амаури подаде пас към Поулсен, който успя да вкара за 2:1.

По този начин Юве запазиха шансове за титлата в Италия, като се намират вече на второ място, на точка пред вече третия Милан, който завърши наравно с Реджина късно снощи.

Катаня: Бизари, Капуано, Потенца, Силвестре, Ставони, Ицко, Балонко, Тедеско, Биагланти, Масцара, Моримото

Ювентус: Буфон, Мелберг, Григера, Молинаро, Легроталие, Недвед, Сисоко, Тиаго, Амаури, Якуинта