2. - Италия
  3. Драма във Флоренция: Съдийско рамо и Адриан Муту донесоха трите точки за "виолетовите"

Отборът на Фиорентина успя да победи Киево с 2:1 като домакин в един мач с драматичен финал. Срещата започна с подчертан домакински натиск, като още в първите минути играчите на Прандели можеха да отбележат. Голът обаче падна в тяхната врата в 13-ата минута, когато Мореро успя с удар от близко разстояние да открие резултата. След попадението играчите във виолетово потърсиха изравняване, но удари на Мело и Муту не намериха целта. Първата част завърши при резултат 0:1.

Втората част, „флорентинци” започнаха вихрено, като пред вратата на Сорентино се редуваха едно след друго опасни положения. В 73-ата минута Алберто Джилардино успя да изравни резултата. След центриране отдясно Джила намери кълбото с глава и огорчи стража на „летящите магаренца”. До края на срещата и двата съперника се стремяха да отбележат, макар, че повече мислиха за защитните си действия.

Неизбежното обаче се случи в 93-ата минута. Голмайсторът на Фиорентина Адриан Муту се оказа на правилното място в точния момент, за да направи резултата 2:1. Попадението бе много оспорвано, тъй като преди да се предвижи до наказателното поле, Муту извърши нарушение, което не бе санкционирано от рефера Бриги. След тази среща Фиорентина се намира на 4-то място, с актив от 45 точки, докато Киево са 19-ти с 20 точки.

Фиорентина – Киево 2:1
0:1 Мореро 14`
1:1 Жилардино 73`
2:1 Муту 94`

Фиорентина: Фрей, Заури, Гамберини, Кралдруп, Варгас, Кузманович, Мело, Монтоливио, Йоветич, Муту, Джилардино;

Киево: Сорентино. Фрей, Мореро, Монтовани, Бентиводжило, Италиано, Марколини, Пинци, Макинва, Пелисиер;

Съдия: Бриги;

Стадион: „Артемио Франки” 20 000