2. - Италия
  3. Драма в Торино: Юве на полуфинал след дузпи

Драма в Торино: Юве на полуфинал след дузпи

Отборът на Ювентус стана последният полуфиналист за Купата на Италия, след като победи тима на Наполи след дузпи на стадион "Олимпико" в Торино. Двата състава изиграха сравнително безличен мач, в който отсъстваха головите положения пред двете врати и логично срещата завърши 0:0 в редовното време и продълженията. При ударите от бялата точка играчите на "старата госпожа" се наложиха с 4:3 и продължава в следващата фаза, където ще срещне Лацио.

Отборът на Ювентус стана последният полуфиналист за Купата на Италия, след като победи тима на Наполи след дузпи на стадион "Олимпико" в Торино. Двата състава  изиграха сравнително безличен мач, в който отсъстваха головите положения пред двете врати и логично срещата завърши 0:0 в редовното време и продълженията. При ударите от бялата точка играчите на  "старата госпожа" се наложиха  с 4:3 и продължава в следващата фаза, където ще срещне Лацио.

Срещата започна равностойно, като в първите минути Лавеци стреля с глава но не сполучи, а Дел Пиеро пробва далечен удар, но без да застраши Наваро. През цялото първо полувреме почти нямаше голови възможности пред двете врати. Ювентус бе малко по-активен, но се отличи само с удари на Маркиони и Дел Пиеро, които бяха блокирани от защитниците на Наполи, а  далечен изстрел на Молинаро, премина покрай вратата.

През втората част Наполи започна много по-активно. Още в началните минути Лавеци се отличи с два остри пробива, внесли смут в защитата на "старата госпожа". Домакините пък отговориха с удар на Маркиони, преборил се  в наказателното поле, но и той не застраши реално Манингер.

Едва в последните десетина минута на терена стана любопитно.  Трезеге бе намерен добре в наказателното поле, но не успя да стреля добре. След това дойдоха минутите на Наполи, като  Гаргано направи страхотен пробив, но в последния момент Мелберг изби топката от краката му. При последвалия корнер  Лавеци стреля опасно покрай вратата. Салайета и Бонлиасино можеха да станат герои за своя тим, но не успяха да уцелят вратата от добри позиции. В даденото от съдията продължение пък Трезеге успя да се разпише, но голът бе отменен заради засада.

Така се наложи да бъдат изиграни продължения, в които обаче отново нямаше попадения в двете врати. При дузпите Недвед и Сисоко изпуснха за Юве, но Лавеци и Контини не успяха да отбележат за Лацио. Решаващата дузпа обаче бе пропусната от Гаргано при седмия опит от бярата точка за своя тим и така Ювентус продължава напред.

Ювентус - Наполи 0:0 (4:3 след дузпи)

ЮВЕНТУС: Манингер, Григера, Легроталие, Мелберг, Де Челие (Молинаро 23), Маркиони, Сисоко, Поулсен, Джовинко (Недвед 68), Якуинта (Трезеге 59), Дел Пиеро