3. Дел Пиеро изпусна да подари трите точки на Юве срещу Сампдория (видео)

Дел Пиеро изпусна да подари трите точки на Юве срещу Сампдория (видео)

"Бианконерите" можеха да вкарат в края, но пропуски ги лишиха от победата

Oтборите на Сампдория и Ювентус не можаха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0 в мач от 21 кръг на италианската Серия "А". В последните минути на мача Юве оказаха тежък натиск над съперника си, но пропуски на Дел Пиеро и Амаури лишиха "бианконерите" от победата.

Двубоят стартира с учудваща смяна в състава на Ювентус – Фабио Гросо замени Арман Траоре още във втората  минута на сблъсъка. В 9-та минута Симоне Пепе опита удар към вратата на домакините, но без успех.

В следващите секунди тимът на Сампдория също извърши ранна смяна и замени свой играч поради контузия – Стефано Лучини излезе, заменен от Пиетро Акарди.

През по-голямата част от първото полувреме играта се развиваше в централната зона на терена и нямаше голови положения пред двете врати. В 23-та минута Симоне Пепе центрира фалцово към Амаури, който беше в наказателното поле, но бразилецът с италиански паспорт се размина с топката, както и стража на Самп – Курчи.

В 32-та минута Леонардо Бонучи опита удар с глава по посока вратата на домакините, но той бе спасен. В 42-та минута Фабио Гросо също пробва късмета си с удар, но покрай целта. До края на полувремето нямаше голови ситуации и двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство.

В 50-та минута Джампаоло Пацини изпусна златен шанс да даде аванс на своите, той овладя добре остра топка пред малкото наказателно поле, но за учудване на всички зрители на „Луиджи Ферарис” прати топката в аут.

В 58-та минута Стефано Губерти опита да застраши Буфон, но без успех. Три минути по-късно Момо Сисоко отвърна на атаките на Самп и пробва удар, но покрай вратата. В следващите атаки Амаури и Алесандро Дел Пиеро също се отчетоха с неуспешни опити за гол.

Около 20 минути преди края на срещата тимът от Генуа оказа силен натиск над „бианконерите” и можем да отчетем няколко разбърквания пред вратата на Буфон, но Самп така и не стигнаха до гол.

След домакинския натиск „Старата госпожа” отвърна с добри атаки чрез Дел Пиеро и Гросо. В 89-та минута Дел Пиеро бе чудесно изведен от влезлия на мястото на Акуилани Мартинес и остана сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен.

В последните секунди на двубоя Юве създаде невероятно напрежение пред вратата на Курчи и на два пъти можеше да вкара победен гол. Първо в 91-та минута на двубоя след центриране на Симоне Пепе отляво топката бе отиграна трудно от Мартинес към Амаури, който съвсем леко успя да я насочи към вратата на Курчи, където бранител на домакините изчисти.

В следващите секунди на продължението Дел Пиеро бе чудесно намерен от свой съотборник в зоната около точката за изпълнение на дузпа, но ударът му беше твърде неточен и мина над вратата. До края на двубоя двата тима не можаха да си отбележат гол и срещата завърши с нулево равенство. След хикса Юве са на шесто място в класирането с 35 точки, докато Самп са девети с 27 точки.

Сампдория – Ювентус 0:0

Състави:

Сампдория: Курчи, Губерти, Лучини (Акарди 11’), Македа, Манини, Паломбо, Пацини (Поци 60’)(Тисоне 70’) , Поли, Волта, Заури, Циглер

Ювентус: Буфон, Амаури, Акуилани (Мартинес 84’), Бонучи, Киелини, Красич (Дел Пиеро 56’), Маркизио, Мота, Пепе, Сисоко, Траоре (Гросо 2’)

Жълти картони: Мота, Пепе, Киелини, Сисоко, Губерти, Маркизио, Манини

Стадион: „Луиджи Ферарис”

Съдия: Паоло Валери