3. Четвърта загуба за Интер в поледните пет кръга на Серия А (ВИДЕО)

Четвърта загуба за Интер в поледните пет кръга на Серия А (ВИДЕО)

Сампдория спечели с 1:0 в Генуа, уникален малшанс за "нерадзурите" в края

Интер загуби за четвърти път в последните пет кръга на Серия А след 0:1 като гост на Сампдория в 11-ия кръг. Бившият нападател на Ювентус Фабио Куалярела отбеляза единствения гол в последната минута на първата част на „Мараси”.

Франк де Бур взе глътка въздух с успеха над Торино с 2:1 през седмицата, но пак е подложен под голям натиск. Гари Медел изтърпява наказание, Жофри Кондогбия е контузен, а Йоветич и Габигол бяха извън тима по съображение на наставника. Самп имаше само един успех над „нерадзурите” за последните седем сезона.

Тази вечер мачът започна с хитро пропусната топка от Едгар Барето за Фабио Куалярела, но той прати остро пред голлинията, а там нямаше негов съотборник. Луис Муриел получи подобна възможност и от малък ъгъл също не успя.

Вратарят на домакините Пуджони изби силен шут на Кандрева, а Барето с технично докосване при корнер на първа греда нацели близкия десен страничен стълб на вратата на слисания Ханданович.

Кандрева накара Пуджони да спасява бомбен шут отдалеч, а Брозович добре дриблира между защитниците, но прекали със силата от чиста позиция и топката удари напречната греда и излезе в аут.

Темпото беше високо, но стана направо неудържимо в края на първата част и атаките следваха една след друга към двете врати. Логично това доведе до гол, но за жалост на Франк де Бур в мрежата на Интер. Линети получи в наказателното поле и с едно докосване изведе Куалярела, който бе на една линия с последния защитник и с едно докосване ниско прониза Самир Ханданович по диагонала – 1:0 в последната минута на първата част.

Още с началото на второто полувреме Едер се втурна напред и завършващият удар му изневери.

Икарди имаше само един голям шанс за целия мач, но когато Брозович центрира меко за него на втора греда лидерът в атаката на Интер с глава не успя да намери празната врата от 5-6 метра, защото остана леко под кълбото.

Контрите на „моряците” също бяха опасни и Мурийо със сетни усилия попречи на Будимир да засече центрирането на Сала пред вратата. Будимир после беше изведен сам срещу вратаря, но шутът му беше неубедителен и Ханданович го спаси.

Най-голямата драма дойде в 91-ата минута. Вратарят Пуджони изпусна топката, Паласио от паднало положение копна над стража, но топката срещна напречната греда и точно на голлинията защитник изчисти, а технологията на голлинията бе категорична, че няма гол.

В последните секунди Ханданович отиде пред вратата на Сампдория да скача при корнер, но и тези отчаяни методи не спасиха Интер от четвърта загуба в последните пет кръга в калчото.

Интер се смъкна до 12-а позиция с 14 точки, толкова има и Сампдория, който е 11-и.