3. Божинов титуляр при представянето на Парма

Божинов титуляр при представянето на Парма

„Дуковете” въртят 1:1 със Сантандер с две дузпи, Джовинко дебютира на „Енио Тардини”

Отборът на Парма официално представи тима за следващия сезон пред собствена публика. В приятелски мач пред над 10 хиляди на „Енио Тардини” „дуковете” завършиха наравно 1:1 с испанския елитен Расинг Сантандер. За отбора на домакините като титуляр излезе българският национал Валери Божинов. Той престоя на терена до 73-ата минута, когато бе сменен от Лукарели.

В същата минута в игра на мястото на Мороне се появи и новата придобивка на Парма Себастиан Джовинко, който бе бурно аплодиран от тифозите на Парма. Джовинко каза няколко думи преди началото на срещата, а впоследствие взе и дейно участие в нея, след като се появи в игра.

Иначе нулевото равенство в мача се запази чак до 76-ата минута, когато испанското попълнение на Парма Маркес вкара от дузпа за 1:0. Минута преди края на срещата пък Боладо реализира дузпа за Сантандер и оформи крайното 1:1.