3. Божинов с цял мач при нулево равенство с Киево

Божинов с цял мач при нулево равенство с Киево

Българинът на няколко пъти можеше да промени двете нули на таблото на „Бентегоди”, но за разлика от мача с Милан през седмицата, нямаше шанс да го направи

Парма завърши 0:0 при гостуването си на Киево в мач от 31-ия кръг на италианската Серия „А”. Българинът в състава на „дуковете” Валери Божинов игра през всичките 90 минути, като на няколко пъти можеше да промени двете нули на таблото на „Бентегоди”, но за разлика от мача с Милан през седмицата, нямаше шанс да го направи.

Първото полувреме премина сравнително равностойно. Валери Божинов имаше добра възможност да открие резултата в 25-ата минута, но ударът му бе спасен от Стефано Сорентино.

В началото на втората част Киево бе близо до гола, след като Маркос Ариел Де Паула уцели страничната греда. В 51-ата минута Божинов отново имаше шанс, но стреля в аут. Пак той не уцели рамката след 11 минути.

До края двата тима имаха по една възможност, но така и не стигнаха до попадение.

Така Парма не успя да спечели 9-о поред гостуване, докато Киево продължи добрата си серия срещу „дуковете” да не губи вече в 4 мача помежду им.

Тимът на Божинов се смъкна на 11-ата позиция с 42 точки, далеч от опасната зона. Киево е 13-и с 38 точки, на 10 от 18-ия Аталанта.