3. Божинов с 3 минути при загуба на Парма (видео)

Божинов с 3 минути при загуба на Парма (видео)

Отборът на Парма продължава с неубедителните си игри през този сезон, след като днес отстъпи с 1:3 на тима на Дженоа. Срещата се игра на стадион „Луиджи Ферарис” и бе от програмата на 22-ия кръг на италианската Серия „А”

Отборът на Парма продължава с неубедителните си игри през този сезон, след като днес отстъпи с 1:3 на тима на Дженоа. Срещата се игра на стадион „Луиджи Ферарис” и бе от програмата на 22-ия кръг на италианската Серия „А”. Българският национал Валери Божинов се появи в игра за „дуковете” едва в 87-ата минута и логично не се запомни с нищо за краткото време, което прекара на терена.

Иначе Родриго Паласио изведе „грифоните” напред в резултата още в 16-ата минута, след като бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Флоро Флорес.

В 33-ата минута обаче Валиани изведе Креспо в наказателното поле, а опитният аржентинец бе безпощаден, възстановявайки статуквото – 1:1. За ветеран това пък бе осмо попадение за сезона в Калчото.

След гола домакините отново вдигнаха рязко оборотите и в 44-ата минута отново взеха преднина от едно попадение, след като Палета си отбеляза злощастен автогол. Крайното 3:1 оформи Кахабер Каладзе в 45-ата минута.

След тази победа Дженоа се намира на 12-о място във временното класиране с актив от 27 точки. Гостите от Парма пък са 15-и с 25 пункта, на 5 от зоната на изпадащите.

Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1