2. - Италия
  3. Болоня разкри Аталанта в края и победи с 1:0

Болоня разкри Аталанта в края и победи с 1:0

Отборът на Болоня успя да победи Аталанта като гост с резултат 1:0 в мач от 21-ият кръг на Серия А. Срещата започна равностойно, като и двата тима имаха възможност да поведат в резултата, но многото пропуски пред двете врати не позволиха това да се случи. Най-големите опасности за вратата на Аталанта създадоха Марко Ди Вайо и Освалдо, които бяха най-дейни за гостите. Първата част завърши наравно 0:0, като определено гостите трябва да съжаляват за това.

Отборът на Болоня успя да победи Аталанта като гост с резултат 1:0 в мач от 21-ият кръг на Серия А.

През втората част тимът на Болоня излезе по-мобилизиран и диктуваше случващото се на терена. Опасностите пред вратата на Аталанта бяха много сериозни, но малшанса не позволи да се стигне до гол. В 80-ата минута Серджио Волпи стреля от далеч и прониза вратата на домакините. Болоня поведе закономерно с 1:0, като този резултат се запази до края на срещатата.

Така след изиграването на този мач Аталанта е на 11-то място, докато Болоня е на 16-то.

Аталанта – Болоня 0:1
(0:1) Волпи 80’