3. Бинтованият Чочев и Палермо развалиха вечерта на Наполи (ВИДЕО)

Бинтованият Чочев и Палермо развалиха вечерта на Наполи (ВИДЕО)

Вратарят на Палермо стана герой и грешник при 1:1 на "Сан Паоло"

Ивайло Чочев изигра цял мач и завърши с бинтована глава като герой от екшън, а неговият Палермо удържа точка като гост на фаворита Наполи в последния мач от 22-ия кръг на Серия А. Сицилианците поведоха рано, а техният вратар Йосип Посавец направи редица геройски спасявания преди да допусне брутална грешка за изравнителния гол на Мертенс. Безгрешният старт на Наполи през 2017-а вече е минало, но поне бе избегната загуба.

В края Палермо доигра с 10 души след директен червен картон на Голданига, но успя да удържи едната точка и попречи на Наполи да се изравни по точки с втория Рома. Отборът на Маурицио Сари остава трети с 45 точки, на две зад Рома и на 4 пред Интер. Палермо е на предпоследното 19-о място с 11 точки, но цели 10 го делят от спасителната зона.

Палермо изненадващо взе ранен аванс и в 6-ата минута Илия Несторовски с глава огорчи Пепе Рейна след къс корнер и центриране на Андреа Рисполи.

Наполи се отърси и започна да реди атака след атака. Никой на „Сан Паоло” не разбра как Хосе Кайехон успя да изпусне на около два метра пред вратата, стреляйки право нагоре извън целта.

Вратарят Посавец спаси серия удари на Кайехон и Мертенс отблизо, като дори изби и с крак от опитващия се да вкара Мертенс. Никола Максимович имаше чиста позиция за удар с глава, но необяснимо уцели собствената си ръка при ново пропиляно положение за домакините.

Втората част започна с ново спасяване на вратаря Посавец, който с пръсти изби фалцовия удар на Мертенс над гредата. Воле на Инсиние също беше отразено от стража на сицилианците в корнер.

И след всичките си геройства Йосип Посавец направи колосална грешка в 66-ата минута, когато позволи на слаб удар на Дрис Мертенс да се измушне първо през ръцете му за 1:1, докато той беше клекнал в поза да лови кълбото.

Обсадата на вратата на гостите продължи и Посавец се върна към добрите намеси с избиване на тупалка на Зиелински в корнер.

13 минути преди края Чочев беше ударен и остана да лежи на терена, което предизвика освирквания от трибуните. Българският национал обаче наистина пострада и се завърна на терена с бинтована глава.

Чочев веднага можеше да се отличи с бялата превръзка на главата и се понесе сам напред през центъра, но Пепе Рейна хвана техничния му шут към левия ъгъл.

В следващата атака Хисай опита да вкара от малък ъгъл, човекът на вечерта Посавец с крак прати в корнер.

Голданига като камикадзе излетя с двата крака напред срещу Мертенс пред наказателното поле и съдията правилно го изгони с директен червен картон в секундите преди края на редовното време. Ударът на Мертенс от фаул рикошира в стената и мина много близо до гредата. Последва ново центриране и Паволети изпусна от непосредствена близост на втората греда.