3. Балкански дует приземи "орлите" в Рим (ВИДЕО)

Балкански дует приземи "орлите" в Рим (ВИДЕО)

Йоветич и Ляич бяха точни за Фиорентина при успеха с 2:0 над Лацио

Фиорентина измести Лацио в таблицата Серия А след победа на „Олимпико” с 2:0 в прекия мач за местата в Лига Европа. Йоветич и Ляич вкараха по едно попадение в двете полувремена за „виолетовите” в столицата, а тимът от Флоренция мина и над Интер, който загуби  0:1 от Болоня в другия мач по същото време.

Лацио игра срещу Щутгарт в четвъртък и победи с 2:0 в Германия, но този мач сякаш бе изцедил силите на „орлите”.

Пороен дъжд се изля над Рим преди мача и дори имаше опасения, че мачът няма да се играе, но съдията Гервасони все пак даде сигнал за начало.

Паскуал центрира отляво, Кана се размина, но Йоветич прати в облаците от чудесна позиция в началото.

Маркети лови истински снаряд на Куардадо, но натискът на гостите даде резултат.

Ляич центрира отляво, Борха Валеро пропусна за Йоветич зад себе си и черногорецът прониза близкия долен ъгъл за 0:1 в 20-ата минута.
Йоветич пропусна да вкара още един гол, а в редиците на домакините Диас и Раду се скараха на терена.

Фиорентина си гарантира трите точки пет минути след подновяването на играта. Ляич стреля от пряк свободен удар технично над стената във вратарския удар, Маркети направи грешна крачка и само успя да отклони леко с ръка, но топката се оплете в мрежата за 0:2.

До края умората си каза думата и Лацио не успя да стигне дори до почетен гол.

Фиорентина е на 4-то място с 48 точки, Лацио има 47 на шесто място.