3. Аталанта триумфира във Верона (ВИДЕО)

Аталанта триумфира във Верона (ВИДЕО)

Бергамаските стигнаха до успеха с два гола в края на първото полувреме

Аталанта победи с 2:0 Верона като гост и се доближи само на две точки от второто място в Серия "А".

Бергамаските стигнаха до успеха с два гола в края на първото полувреме.

В 33-тата минута Руслан Малиновски откри от дузпа, а в 42-рата асистира на Дуван Сапата, който покачи на 2:0 с хубав удар в долния ъгъл.

Първата по-интересна ситуация в двубоя бе в 24-ата минута, когато след центриране от свободен удар топката стигна до Кристиан Ромеро, който я насочи към долния ляв ъгъл, но Силвестри се отличи със спасяване.

В 32-ата минута Федерико Димарко игра с ръка, което доведе до дузпа за Аталанта. Зад топката застана Малиновски и я прати в мрежата - 0:1.

В 38-ата минута Дуван Сапата нацели левия страничен стълб, а 4 по-късно бергамаските стигнаха до втори гол. Малиновски записа и асистенция в двубоя, след като подаде на Сапата, а колумбиецът увеличи преднината на тима на Гасперини.

В 63-ата минута гол на Лука Пайрето не бе зачетен заради игра с ръка. В 74-ата минута Пиерлуиджи Голини спаси изстрел на Дарко Лазович.

Със спечелените три точки Аталанта събира актив от 55 на четвъртата позиция във временното класиране. Верона е девети с 38.