2. - Италия
  3. Аталанта срази Фиорентина в голово шоу (ВИДЕО)

Аталанта срази Фиорентина в голово шоу (ВИДЕО)

Дузпа помогна на гостите да се завърнат в Топ 4

Аталанта измъкна 3:2 при гостуването си на Фиорентина от 30-ия кръг на Серия "А".

Тимът от Бергаво поведе още в 13-ата минута, когато след центриране от корнер Сапата с глава порази вратата - 0:1. В 40-ата минута Малиновски с чудесен пас намери Сапата непокрит в наказателното поле и той хладнокръвно вкара - 0:2.

Фиорентина обаче успя да се върне в мача през втората част. В 57-ата минута при центриране в наказателното поле Мартин Касерес свали с глава за Влахович, който с мощен шут порази вратата за 1:2. В 66-ата минута Куаме бе изведен на скорост, елиминира защитник и подаде за Влахович и той отблизо направи резултата 2:2.

Радостта на "виолетовите" бе кратка. В 68-ата минута Мартинес Куарта игра с ръка в собственото си наказателно поле и съдията посочи бялата точка, а Йосип Иличич не сгреши за 2:3.

Така Аталанта стигна до успеха и се завърна в топ 4, като заема четвъртото място с 61 точки. Фиорентина пък остава на 15-а позиция с 30.