3. Аталанта прегази Емполи с класически резултат като гост (ВИДЕО)

Аталанта прегази Емполи с класически резултат като гост (ВИДЕО)

Бергамаските се наложиха над противника с 3:0

Аталанта постигна категорична победа с 3:0 в гостуването на Емполи от 10-ия кръг в Серия А и по този начин се изкачи до 4-ото място във временното класиране с 19 точки, докато Емполи е в зоната на изпадащите – 18-и със 7 точки в актива си. Два гола за бергамаските вкара Джанлука Скамака, а един добави Теун Коопмайнерс.

На „Стадио Карло Кастелани“ гостите притиснаха Емполи още от началото на срещата.

В 5-ата минута Адемола Лукман подеде перфектно отдясно, намирайки Джанлука Скамака, който хладнокръвно порази вратата на Емполи.

Бившият футболист на Уест Хем уцели греда в 17-ата минута, когато отново стигна до топката в наказателното поле, но ударът му срещна десния страничен стълб.

Три минути по-късно Скамака все пак вкара гол, но той не бе зачетен заради засада.

Натискът на Аталанта се увенча с нов успех в 29-ата минута, когато Етрит Бериша бе безсилен при удар на Теун Коопмайнерс, който засече центриране на Скамака и с удар по земята реализира.

Шест минути след началото на второто полувреме мачът бе решен с втория гол на италианския нападател в срещата. Скамака получи по възхитителен начин топката от Мартен де Роон и преодоля Бериша с хубав удар за 3:0.

До края на срещата Скамака направи нов пропуск, след като стигна до една отбита топка в 63-ата минута, но от границата на наказателното поле нацели напречната греда.