3. Аталанта подари титлата на Интер (ВИДЕО)

Аталанта подари титлата на Интер (ВИДЕО)

Бергамаските не успяха да победят Сасуоло

Аталанта поднесе титлата на Интер, след като завърши наравно 1:1 със Сасуоло в среща от 34-ия кръг на Серия "А", играна на стадион "Мапей". Така бергамаските, които са втори в класирането, не могат да задминат лидера Интер, който е новият шампион на Италия.

Двубоят стартира много лошо за гостите, които останаха с 10 човека на терена в 23-ата минута. Тогава директен червен картон получи Пиерлуиджи Голини след като той извърши безобразен фаул, а след това продължи да беснее.

Все пак Аталанта вкара гол. Това стана в 32-ата минута, когато германецът Робин Госенс получи чудесен пас от Малиновски и прониза мрежата на Сасуоло.

В 52-ата минута Сасуоло изравни. Това стана чрез Доменико Берарди, който реализира дузпа. Локатели реализира и второ попадение за домакините в 64-ата минута, но ВАР се намеси и обяви, че има засада.

В 75-ата минута Марлон получи втори жълт картон и бе изгонен за нарушение в наказателното поле на Сасуоло. Аталанта получи правото да изпълни дузпа, но Луис Муриел пропусна.

Така Аталанта има 69 точки - 13 по-малко от Интер, които са с 82 точки. "Нерадзурите" става шампиони, тъй като до края в Италия има едва четири кръга.

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)