3. Аталанта обърна Парма и измести Интер от второто място (ВИДЕО)

Аталанта обърна Парма и измести Интер от второто място (ВИДЕО)

Бергамаските изоставаха на почивката, но Малиновски и Гомес направиха обрата пълен

Аталанта постигна нова ценна победа на сметката си през сезона в Серия "А". Бергамаските надиграха с 2:1 Парма в гостуването си на "Енио Тардини" от 37-ия кръг. Домакините първи поведоха с попадение на Деян Кулушевски в 43-ата минута, но Руслан Малиновски изравни в 70-ата, а в 84-ата Алехандро Гомес донесе успеха на гостите със страхотен гол. Така възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини записаха 17-и пореден мач без загуба и до последно ще таят надежди да завършат на 2-ото място в крайното класиране.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините. Деян Кулушевски удари греда в 14-ата минута, а след това имаше още няколко сериозни положения пред Пиерлуиджи Голини.

В 43-ата минута Парма стигна и до откриване на резултата. Жервиньо подаде към Кулушевски, защитник на Аталанта не се намеси добре и подари топката на шведа, който изскочи на стрелкова позиция и вкара за 1:0.

През втората част обаче Аталанта се окопити и взе нещата в свои ръце. Първо Луис Муриел бе изведен на добра позиция в 63-ата минута, но ударът му бе покрай вратата.

В 70-ата минута гостите си спечелиха фаул пред наказателното поле и Руслан Малиновски с мощен шут вкара за 1:1.

В 84-ата минута магията на Папу Гомес донесе и трите точки на бергамаските. Аржентинецът направи фамозен пробив през центъра и с удар от границата на пеналта вкара за 1:2.

В добавеното време пармалатите можеха да изравнят, но Ханс Хатебур изби топката пред голлинията и попречи да се стигне до попадение след изстрел отблизо на Кастриот Дермаку.

Все пак Аталанта удържа победата и с актив от 78 точки отново излезе временно на 2-ото място в класирането. Парма остава на 11-ата позиция с 46 точки.