3. Аталанта не срещна проблеми със Сампдория (ВИДЕО)

Аталанта не срещна проблеми със Сампдория (ВИДЕО)

Бергамаските стигнаха до успех с 2:0

Аталанта спечели с 2:0 мача срещу Сампдория и се върна на победния път, след равенството срещу Ювентус преди няколко дни.

„Синьо-черните“ нямаха особени проблеми срещу отбора от Дженоа, който се е запитъл към Серия Б.

Аталанта вкара първия гол малко преди почивката. Хан Хетебур намери Йоаким Мееле в наказателното поле и той стреля с глава, с което вкара топката в мрежата на съперника.

Домакините на практика затвориха мача в 57-ата минута, когато Адемола Люкман се измъкна от съперниците си и стреля прекрасно от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл – 2:0.

Логично домакините играха по-дълго с топката и създадоха повече голови положения, но двата гола се оказаха напълно достатъчни за спечелването на трите точки.